5 הגאדג’טים המשפיעים ביותר בכל הזמנים

יד על הלב: האם אתם מסוגלים לחיות בלי הטלפון החכם שאתם בודקים שמונה פעמים בשעה? המצלמה שיוצאת אתכם לכל חופשה? הטלוויזיה שמשמשת כפורטל משחקים ענק? כל אחד, גם אם הוא מסרב להודות בכך, חייב תודה מסוימת להשפעת מודל אחד ששינה את מהלך הטכנולוגיה לתמיד. מאמר זה נותן כבוד לחמישת הגאדג’טים המשפיעים ביותר בכל הזמנים.

חלקם, כמו הווקמן של סוני, היו הראשונים מסוגם. אחרים, כמו ה-iPod, הניעו רעיון קיים לזרם המרכזי. חלקם לא הצליחו מבחינה מסחרית, אך הם משפיעים. וחלקם מייצגים מושגים חדשים מבטיחים.

ה-iPhone מבית Apple: נווה מקלט למכורים לג’אדג’טים

 

Apple הייתה החברה הראשונה שהכניסה מחשב חזק באמת לעולם המחשבים, עם השקת ה-iPhone בשנת 2007. עד אז, טלפונים חכמים היו קיימים מבחינה טכנית במשך שנים, אך אף אחד לא הציג מוצר נגיש ויפה כמו האייפון.

המכשיר של אפל הוביל לעידן חדש של טלפונים שטוחים עם מסך מגע ולחצנים שהופיעו על המסך ברגע שנזקקתם להם, והחליפו את הטלפונים הניידים עם גאדג’טים של מקלדות וכפתורים סטטייים. יחד עם זאת, מה שבאמת הפך את האייפון למדהים כל כך, היה התוכנה שלו וחנות האפליקציות לנייד, שהוצגו מאוחר יותר.

אייפון שחררה את האפליקציה לנייד, ושינתה לעד את האופן שבו אנשים תקשרו זה עם זה, שחקו, קנו, עבדו והשלימו משימות יומיומיות רבות.

מחשב מקינטוש מבית Apple: האם “הכחול הגדול” השתלט על עידן המידע

 

האם ג’ורג’ אורוול צדק בשנת 1984 כשחזה שמחשבים ישלטו על העולם? כך הציג סטיב ג’ובס את הפרסומת שלו על הגעת המקינטוש. עם ממשק משתמש גרפי, עכבר קל להפעלה, ועיצוב ידידותי, מקינטוש היה התקווה הטובה ביותר של Apple, להעפיל על IBM.

עלויות גבוהות של תוכנות ווינדוס מוצלחות וגאדג’טים של מיקרוסופט קשרו קשר על מנת לשמור על מקינטוש במעלה רשימת המחשבים הטובים ביותר. מהפכה זו קבעה לנצח את הסטנדרט של האופן שבו אנשים תקשרו עם העולם באמצעות מחשבים.

הווקמן של סוני: עניין של נוסטלגיה

 

הווקמן של סוני היה נגן המוסיקה הראשון ששילב ניידות, פשטות ונגישות. בעוד שתקליטי ויניל עדיין היו פורמט המוסיקה הפופולארי ביותר, הווקמן, שבמקור נקרא “סאונד-על” בארצות הברית, ניגן קלטות קטנות בהרבה והיה קטן מספיק לנשיאה בארנק או בכיס.

הוא הוביל לתופעות של מרחב פרטי בפומבי שנוצר על ידי אפקט מבודד של האוזניות. הוא פעל על סוללות, מה שאפשר לו להשתחרר מהתלות במשקעי חשמל. בסופו של דבר, סוני מכרה למעלה ממאתיים מיליון מכשירים, שסללו את הדרך לגאדג’טים הבאים: נגן התקליטורים וה-iPod.

מצלמת קודאק: תיזכר לדורות

 

במקור היא שווקה לילדים, שימשה חיילים לתיעוד זיכרונות, ונמכרה במחיר סביר לכולם. זוהי מצלמה קטנה שהציגה את המושג “תצלום” באמצעות קלות השימוש שלה בעלות נכונה.

במחיר של דולר בלבד, עם סרט צילום זול באותה מידה, כאשר מצלמת קודאק הוצגה לראשונה בפברואר 1900, היא הובילה להמצאת גאדג’טים חדשים של צילום באמצעות חצובות שאפשרו שימוש יומיומי במצלמה. חברת קודאק גלגלה כספים באמצעות מכירת סרטים. מבחינה עולמית, היא סייעה לתיעוד אינספור רגעים מיוחדים ועיצבה את יחס האנושות לתמונות.

ה-iPod של Apple: ביג פנטסטיק

 

נגני MP3 כבר היו בסביבה לפני האייפוד, ברור, אך מכשיר שובר קופות זה של אפל שכנע את אוהדי המוסיקה לשדרג את נגני התקליטורים שלהם בהמוניהם.

ה-iPod הפך את ההורדה הפיראטית של מוסיקה לאפשרות מושכת יותר, בכך שהרשה לאנשים לשאת ספריות של אלפי שירים בכיסים, תוך מתן חבל הצלה לתעשיית המוסיקה המתנפצת עם חנות iTunes, שהפכה בסופו של דבר לקמעונאית המוסיקה הגדולה ביותר בעולם. חשיבות האייפוד הרחיקה הרבה מעבר למוסיקה.

זו הייתה הקדמה לדור שלם של גאדג’טים קלים לשימוש שהושקו על ידי אפל במסעות שיווק מתוחכמים. אנשים המשיכו לרכוש מכשירי אייפון, להוריד ספרים אלקטרוניים, ולהשתמש באייפדים בהמוניהם, ובכך סייעו להפוך את אפל לחברת הטכנולוגיה היקרה ביותר בעולם.

כתיבת תגובה

פתח צ'אט
שלום, איך אפשר לעזור?
שלום,
איך אפשר לעזור לך?