מגזין גאדג'טים

וופורייזר או סיגריה אלקטרונית?

עולם הגאדג’טים עצום ולא מפסיק להתחדש. בכל יום אנחנו מגלים גאדג’טים חדשים שעשויים לשנות את חיינו. החל מטכנולוגיה פשוטה שמורכבת מרעיון אדיר ועד לגאדג’טים קטנים שפותחו במיוחד על מנת להציל חיים.

יש כל כך הרבה בלבול וכל כך הרבה מידע בנושא ופורייזרים, ניקוטין, טבק וסיגריות אלקטרוניות עד שלעתים קשה להבין מה נכון ומה Fake news. אך אל דאגה בדיוק בשביל זה אנחנו כאן. כדי לעשות קצת סדר בבליל המידע שזורם אלינו ללא הפסקה.

יאללה מתחילים…

וופורייזר אינו זהה לסיגריה אלקטרונית

אכן, גם הוופורייזר וגם הסיגריה האלקטרונית מבוססים על סוללה ובשניהם נעשה שימוש בנוזל לסיגריה אלקטרונית/ נוזל לופורייזר. ונכון שיש סיגריות אלקטרוניות שמזכירות בצורתן החיצונית את הופורייזרים, אך למעשה וופורייזרים אינם סיגריות אלקטרוניות, הם מגיעים בשלל גדלים, עיצובים וצורות והם דורשים סוגים שונים של נוזלים. כלומר יש נוזלים ייעודים לסיגריות אלקטרוניות ויש נוזלים ייעודיים לוופורייזרים, האחרונים מציעים מגוון רחב של טעמים וכן שילובים יותר יצירתיים של טעמים.

הסיגריה האלקטרונית מפנה את הבמה לטובת הופורייזר

שנת 2014 הייתה השנה הראשונה שבה החלו לצנוח המכירות הגלובליות של סיגריות אלקטרוניות. על פי הנתונים שיש לנו חלה ירידה של לא פחות מ-40% במכירות של סיגריות אלקטרוניות בעולם כולו. מדוע חלה ירידה משמעותית זו אתם בטח שואלים. ובכן על פי האנליסטים ירידה זו היא תוצאה ישירה של המעבר לופורייזרים. מדוע אנשים החלו להעדיף וופורייזרים על פני סיגריות אלקטרוניות? תנסו לרגע להיזכר בימי הנעורים שלכם, שרק התחלתם לשתות אלכוהול.

האם כאשר התחלתם לשתות אלכוהול תחילה צרכתם אלכוהול ירוד יותר? האם זה יהיה נכון להגיד שרק עם הזמן התחלתם להבין באלכוהול ולגבש תפיסת עולם באשר לשתייה איכותית? האם לא לקח לכם זמן עד שפיתחתם העדפה אישית? כך בדיוק קורה לצרכני סיגריות אלקטרוניות, הם מתפתחים ומפתחים עם הזמן הערכה לאיכות, איכות שניתן למצוא בעיקר בופורייזרים.

חברות המייצרות וופורייזרים ממש לא אוהבות את חברות הטבק

חסידי הופורייזרים וכן יצרני המכשירים עושים כל שביכולתם כדי להרחיק עצמם רחוק ככל האפשר מחברות הטבק הגדולות (אגב, חברות טבק אלו לא אחת גם מייצרות ומוכרות סיגריות אלקטרוניות). את ההוכחה לכך קיבלנו כאשר חברת וופורייזרים כתבה על אחד מדגמי הופורייזרים שהיא מוכרת: “F**k Big Tobacco”. אני חושב שלא דרוש הסבר נוסף והמשפט מסביר היטב את ההתנגדות של יצרני הוופורייזרים לתעשיית הטבק הענפה והשתלטנית.

קבוצה של בריטים מזדקנים טוענת שופורייזרים יכולים להציל את חייהם של אלפים

אבל למה לסמוך על חבורה מקשישה של בריטים? אנחנו עובדים עם מחקרים ונתונים בלבד. ואכן, על פי מחקר שפורסם בכתב העת “The British Journal of General Practice” עולה כי ניתן להציל 6,000 מתוך מיליון מעשנים בכל שנה. נתון מטורף, לכל הדעות.

בחזרה לרשימה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.